Жасмін
Рослина жасмин (Jasminum) є представником сімейства олійних. Цей рід поєднує близько 300 видів. Таку культуру в природі в основному можна зустріти у тропічних та субтропічних поясах Африки, Австралії та Азії. На території Середземномор'я та Південної Америки зустрічається по одному виду жасмину. Ця культура представлена чагарниками та ліанами, які бувають листопадними та вічнозеленими. Непарноперисті або трійчасті листові пластини бувають чергово або протилежно розташованими. Квітки виростають на верхівці або з обох боків рослини, вони можуть бути одиночними або зібраними в щиткоподібні або зонтикоподібні суцвіття. Блюдцеподібної форми віночок може бути пофарбований у білий, жовтий, а рідше за рожевий колір. У циліндричної трубки віночка зів розкритий. Для того щоб жасмин не плутали з чубушником, який є частиною сімейства Камнеломкових, його ще називають «справжній жасмин». Однак у цих рослин є і щось спільне, а саме аромат їх квіток. Така культура буде чудово почуватися як у будинку, так і в зимовому саду. Жасмин є красивоквітучою рослиною, найчастіше він ампельний. Нижня частина куща згодом здерев'янює, при цьому верхня - представлена тоненькими пагонами, яким може знадобитися опора.
Короткий опис вирощування
Цвітіння. Тривалість цвітіння – близько 20 днів. Проте терміни цвітіння безпосередньо залежить від виду жасмину.
Освітленість. Світло має бути яскравим розсіяним.
Температура. Під час інтенсивного зростання – від 18 до 24 градусів, у зимовий час – близько 10 градусів.
Полив. З весни до осені рослину треба поливати помірно після просихання верхнього шару грунтосуміші. З настанням осені проводять поступове скорочення поливу, а в зимовий час субстрат зволожують лише для того, щоб ком землі не просох повністю.
Вологість повітря. Вона має бути підвищеною. До цвітіння і після того, як кущ відцвіте, його потрібно зволожувати з обприскувача, використовуючи воду кімнатної температури. При цьому під час цвітіння жасмин необхідно поставити на піддон, заповнений зволоженим керамзитом. Коли рослина спостерігається період спокою, її не зволожують з обприскувача.
Добриво. Протягом вегетаційного періоду підживлення проводять 1 раз на 2 тижні, по черзі використовуючи для цього органіку та мінеральні добрива. Восени кущ підгодовують рідше, а саме, 1 раз на 4 тижні. У зимовий період підживлення не проводять.