Гузманія.
Трав'янисте вічнозелене наземне чи эпифитное рослина гузмания (Guzmania), іменоване гусманія є представником сімейства Бромелієві. Цей рід поєднує приблизно 130 видів. У природі такі рослини зустрічаються на території Бразилії, Вест-Індії, Венесуели, Центральної Америки та південної Флориди. Вони вважають за краще рости на відкритих гірських схилах на висоті приблизно 2,4 тисячі метрів над рівнем моря. У 1802 р. цей рід був описаний вперше, а названий він був на честь іспанського зоолога, ботаніка, а також фармацевта А. Гусмана, який вивчав Південну Америку. На сьогоднішній день у кімнатних умовах вирощується велика кількість видів цієї рослини. Така квітка має ефектну розетку, що складається з довгих листових пластин, а ще не зовсім звичайним суцвіттям, яке формою нагадує шишку. Однак головною особливістю гузманії вважається її тривале цвітіння.
Короткий опис вирощування
Цвітіння. Кожна з розеток гузманії цвіте лише раз, після чого вона відмирає.
Освітленість. Світло має бути яскравим і розсіяним.
Температурний режим. Температура повітря не повинна бути вищою 27 градусів і нижче - 13 градусів. Найкраще така квітка росте при температурі 25 градусів під час активного росту та розвитку, і при 20 градусах – у період цвітіння.
Полив. Його проводять відразу після того, як трохи просохне верхній шар ґрунтосуміші в горщику.
Вологість повітря. Вона має бути підвищеною. Для цього кущ щодня зволожують з обприскувача теплою водою, що добре відстояла.
Добриво. Підживлення проводять з березня по вересень 1 раз на 4 тижні, для цього використовують добрива для бромілієвих, при цьому концентрація живильного розчину повинна бути в 2 рази менша, ніж це написано в інструкції.
Пересадження. Таку квітку пересаджувати не потрібно.
Розмноження. У поодиноких випадках насінням, а найчастіше бічними відростками.
Шкідливі комахи. Щитівки, борошнисті черви та павутинні кліщі.
Захворювання. Коренева та сіра гнилі.